BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

Yeni Yazarlar Arıyoruz

Bilim, felsefe ve din konularında düşüncelerinizi, görüşlerinizi, eleştiri ve yorumlarınızı burada özgürce yayımlamak ister misiniz? Bu sitede belli bir görüştekileri değil farklı bakış açısına sahip birçok kişiyi biraraya getirmeyi amaçlıyoruz. Teist ile ateisti, agnostiki, deisti, panteisti. Müslüman ile hristiyanı, museviyi. Bu ortak platforma katılıp yazar olmak isterseniz Bize Katılın sayfasındaki formu doğru iletişim bilgileri ile doldurun. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. Özgür tartışmadan yana olan ve eleştiriden korkmayan bilgi birikimini bizlerle paylaşmak isteyen yazarları aramızda görmekten çok mutlu olacağız.

Bunun yanında siteye yorumlarıyla katkıda bulunmak isteyenlerin de sitemize kayıt olmasını öneririz. Ama kayıt olmadan da yorum yapmanız mümkün.

Saygılarımızla.

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 8859, bugün ise 1 kez görüntülenmiştir.

20 Comments

 1. muratS diyor ki:

  gayet güzel bir fikir olmuş.. böylelikle insanlar her görüşün kanıt seviyesini incelemiş olurlar

 2. Editör diyor ki:

  Teşekkürler muratS. Ben de öyle umuyorum. Ama bunu yapacak yazarlara ihtiyaç var. İlk olarak Bilim-Felsefe-Din blogundan Da Vinci bu oluşuma katılmayı kabul etti. Umarım katılımlar devam eder çünkü buranın tek yönlü bir site olmasını istemiyorum. Eğer sen de katılmak istersen kapımızın sana da her zaman açık olduğunu bilmeni isterim.

 3. Pınar diyor ki:

  Bende aranıza katılmak isterim ama herhalde yaşı küçükleri kabul etmezsiniz…

 4. Editör diyor ki:

  Pınar Hanım,

  Önemli olan kesinlikle yaş değil. Bir yazarın siteye katılmasına o yazarın önceden sitenin konusuyla alakalı olarak yazmış olduğu yazılara bakarak karar vermeye çalılırım. Sizin bilim, felsefe, din konularında veya bunların bir birleriyle olan ilişkileri hakkında yazılarınız var mı acaba? Aslında bunu Bize Katılın sayfasındaki iletişim formu aracılığıyla iletirseniz daha iyi olur.

 5. Pınar diyor ki:

  Yazar olarak katılamam zaten =) Sadece yorumlara falan katılmayı kast etmiştim, teşekkür ederim bilgiler için.

 6. Editör diyor ki:

  Tabiki yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.

 7. Ejder diyor ki:

  Sizleri canı gönülden kutluyorum. Sitenin müdavimleri arasında olacağımdan emin olabilirsiniz. Bu arada da vinci nickli değerli arkadaşımızı -ki sitenin yazarları arasında şu anda- zevkle okuduğumu belirtmek isterim. Yazar kadrosu arttıkça, özgür düşünce platformuna dönüşecek bir potansiyele sahip bir site kurduğunuz için sizlere teşekkür ederim. Yorumlarında en az yazılar kadar önemli olduğunu -yeni ve farklı bakış açıları kazanmak açısından- düşünüyorum. Site okurlarının da bu anlamda katkıları yadırganamaz boyutta olacaktır. Selamlar…

 8. Editör diyor ki:

  İyi dilekleriniz için teşekkürler Sayın Ejder. Yazarların yanında yorumcuların da çok önemli olduğu konusunda size katılıyorum. Bu vesileyle sitede yorum yapmak isteyen okurları tekrar üye olmaya davet etmek istiyorum. Üye olduktan sonra siteye giriş yaparak yorum gönderirseniz yorumlarınız moderasyon için beklemeden yayına girer. Siteye kayıt olmayanların yorumlarının gecikmeli olarak yayına girmesi kaçınılmazdır.

 9. Bigalıoğlu diyor ki:

  Öncelikle hayırlı olsun,güzel bir siteye benziyor.bu tür konular açıklıkla tarşılması gerekir.

  Bu arada sevgili dostum Da Vinci’yi artık nerede bulacağımı biliyorum.insallah onu burada bulamazlar,yada umarım yazıları fazla aykırı olmaz.

  kendisinin seveni cok çünkü :) hakimler,savcılar…

 10. Editör diyor ki:

  Teşekkürler Sayın Bigalıoğlu. Umarım bu açık tartışmalara siz de katkıda bulunursunuz. Da Vinci’yle ilgili de bir sorun çıkacağını sanmıyorum. Umarım haksız çıkmam.

 11. Ejder diyor ki:

  Sevgili Editör,

  sitenin forum bölümü olsa ve konular ile ilgili tartışmalar forum şeklinde yapılsa nasıl olur? Mesela her konunun altında forumda ki konuya ait özel bölüme link verilse ve isteyenler orada tartışmaları takip etse ve katılsa.

  Tabi yeni konu başlığı açma yetkisi hiç bir üyede olmamalı ki sadece mevcut konular üzerinde tartışmalar yürütülsün.

  Bunu önermemde ki ana sebeplerin başında, başlığın altında upuzun diyalogların pekte estetik durmuyor oluşu. Bir diğeri de en iyi tartışma takip sisteminin forum sistemi oluşu. Ayrıca tartışmalarda yeri geldiğinde harici link ekleme, resim ekleme,text edit gibi fonksiyonlarının daha kullanışlı olacağı.

  Kısaca önerim, yazılar blog şeklinde kalsın ancak yazının altında ilgili tartışmaların, görüşlerin yer aldığı forum’a link verilsin.

  Site’nin tüm katılımcılarına ve yazarlarına tek tek teşekkür ederim vesile ile… Haftasonlarım sizinle.

 12. Editör diyor ki:

  Sayın Ejder,

  Tartışma için forumun daha iyi ve kullanışlı bir ortam olduğu görüşünüz elbetteki doğru. Ama o zaman da blog kullanmanın bir anlamı olmuyormuş gibi geliyor bana. Bu konuda biraz düşünmem lazım. Tavsiyeniz için teşekkürler.

 13. mehmet diyor ki:

  ben de katılmak ısterım yayın kadronuza, hukuk fakultesınde oğrencıyım uc yıldır cesıtlı dergılerde yazıyorum fakat hobı olarak yazmıyorum bır nevı ılerde ısım olmasını ıstıyorum
  merak ettığım konu yazarlarınızal solesme yapıyomusunuz veya herhangı bır ucret durumu var mı? yazılarımı beğenıceğınızı dusunuyorum bılgılendırırsenız sevınırım

 14. Editör diyor ki:

  Mehmet Bey,

  Herhangi bir sözleşme veya ücret söz konusu değil. Bu site tamamen gönüllü yazarların emekleriyle yürümektedir. İsterseniz yazarlarımız arasına katılabilirsiniz.

 15. hogir diyor ki:

  sayın editör: öncelik bu becerinizi gerçekten kutlamak gerek. Bu çıkarttığınız proje kendi düş bilimine saklanmış insanları daha çabuk ortaya koyar,içinde sakladığı duygulurı daha çabuk insanlara sunar ve kendilerini bir yazar olarak gören insanları da çabuk ortaya çıkarır.

 16. Editör diyor ki:

  Sayın hogir,

  İlk olarak görüşleriniz için teşekkürler. Uygun platformu bulduğunda görüşlerini ifade etmek isteyecek çok fazla kişi olduğunu düşünüyorum. Biz de burada elimizden geldiğince insanların ağırlıklı olarak bilim, felsefe ve din konularındaki görüş ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmeleri için uygun bir ortam oluşturmaya çalışıyoruz. Kapımızın fikir ve birikimlerini paylaşmak isteyen yeni yazarlara her zaman açık olduğunu da hatırlatmak isterim.

  Saygılarımla,
  Bilim Felsefe Din Editörü

 17. Hasan Hilmi Turan diyor ki:

  Sn editör;
  Sitenize üye oluş nedenimi biliyorsunuz. Kitabımı tanıtarak olaki bir yayın kuruluşu sahibi ya da yetkilisinin kitabımın seri basımı için yardımcı olabileceğini ummuştum.
  Ancak üzüntü ile müşahade ediyorum ki, tarafınızdan yayımlanan yazılarımın hiçbiri ne “ençok okunanlar”, ne de “en çok yorumlananlar” listesinde yer almıyor. Bırakın onu “rastgele yazılar” listesinde bile hiçbir yazıma rastlayamıyorum. Demek ki yazılarım bu sitede ne okunmaya, ne de üzerinde yorum yapılmaya bile değer bulunmuyor.
  Tevazuu bir kenara bırakarak söylemeliyim ki; bir yazar olarak kendimi aşağılanmış hissediyorum.
  Düşünüyorum da, bu sütunlarda Hz. Ali hikâyeleri, ya da La Fontaine’den masallar anlatsam daha mı çok ilgi çekerdi ?
  Sizden ricam, bugünden itibaren sitenizdeki tüm yazılarımla birlikte üyeliğimi de siliniz.
  Saygılarımla…

 18. Hüdai ÇAKMAK diyor ki:

  Merhaba!

  Ana sayfaya koyduğunuz yazıların bir kısmı bıkkınlık verecek kadar uzun süreli olduğu gibi kimileri bir kaç saat içinde değiştiriliyor.

  Neden acaba?

  Bu konuda tarafsızlık açısından bir prensip edinmenizin doğru olacağını düşünüyorum.

  Saygılar.

 19. Editör diyor ki:

  Hüdai Bey,

  Yazılar tarihe göre sıralanmıştır. Yani en son eklenen yazı en üstte gözükür. Yeni yazı eklenmediği sürece son eklenen yazı en üstte kalacaktır.

  Saygılar

 20. Editör diyor ki:

  Hasan Bey,

  Yazılarınızın tamamını kaldırdım. Ama şunu belirtmek isterim ki yaptığınız şey çok yanlış. “Sitenize üye oluş nedenimi biliyorsunuz” demişsiniz. Hayır, “gerçek” üye oluş nedeninizi bilmiyordum çünkü bunu hiçbir zaman bu şekilde belirtmediniz. “Kitabımın reklamını yapmak için yazılarımı yayımlamak istiyorum ve başarısız olursam yazıların silinmesini isteyeceğim” demiş olsaydınız en başta, bunu kesinlikle kabul etmezdim. Burda yaptığımız şey çocuk oyuncağı değil.

  Size kitabınızı bastırma çabalarınızda başarılar dilerim. Umarım bundan sonra daha akılcı yöntemler denersiniz.

  Saygılar

Leave a Reply