BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

ÇOK İYİ ANLADIM ; ALLAH AZ , RİVAYETÇİLER ÇOK BİLİYOR

ÇOK İYİ ANLADIM ; ALLAH AZ , RİVAYETÇİLER ÇOK BİLİYOR
Çok iyi anladımki Allahtan fazla RİVAYETÇİLER biliyor ve açıklıyor.
Çok iyi anladımki Kuranın 100 katı hatta 1000 katını açıklıyorlar
Nerdenmi anladım işte bakın kanıtlarım
:
1= Hz. ibrahimin ateşe atıldığını söylüyor Allah (ateşe serin ol dedik)
diyor sadece . Ama bakın Allahın anlatmadığını sanki o an orda imiş
ve Hatta Cebraili bile görüp hz. İbrahime ne dediğini dahi bilip
söylüyorlar. Ateşin suya ateşin içindeki odunlarında balık olduğunu
görüp anlatıyorlar. Allah diyemezmiydi : Ben O ateşi suya sonrada
ateşin içindeki odunları balığa çevirip İbrahimi kurtardım diye.
Yalnız nedense bazı rivayetçiler ateşin suya dönüştüğünü görürken
diğer rivayetçiler aslında ateşin gül bahçesine döndüğünü görüyorlar.
Hatta ateşin içinde peygamberin bir hafta kaldığını sonra ateş
söndükten sonra çıktığını görenler var.
2= Allah hz ibrahimin oğlunu rüyasında boğazlarken gördüğünü
anlatıyor Kuranda . Ama Rivayetçiler hz. ibrahim oğlunu KURBAN
EDERKEN gördü diyorlar sonrada ertesi günü oğlunu kurban etmeye
götürdü hatta bıçağını kayaya bir sürttü (şakk) diye ses gelip
kayanın ikiye bölündüğünü görüyorlar ve bıçağın ismailin boğazını
kesmediğini görüyorlar.hatta gökten bir koç geldiğini bile görüyorlar.
hz İbrahmin yanında kimse yokken oğlundan başka nasıl oluyorda
rivayetçiler bu sahneyi görüyor bilmiyorumda
olsun Allahın anlatmadığını anlatıyorlar ya. Ama Allahın (bir
masumu öldürmek bütün insanlığı öldürmek le eşdeğerdir diye EMİR
ve HÜKMÜNe rağmen Hz. İbrahimin nasıl olurda oğlunu kurban
etmeye götürdüğünü düşünüp akledemiyorlar. Olsun anlatıyorlar
ya. buda bişi ….
3= Peygamberimizin hz. aişe ile kaç yaşında evlendiğini Allah anlatmıyor ama rivayetçiler biliyor. 6 yaşındaki Ayşe ile evlenip sonrada 9 yaşında onunla gerdeğe girdiğini bilip anlatıyorlar ya. Sanırım hz. Muhammed aişe 9 yaşına geldiğinde onunla yattı ya. ya; Muhammed ertesi günü gelip camide (işlem tamam) diye hutbe verdi ve herkese duyurdu ya ; o dönemde gizli kamera yerleştirdiler yatak odasına peygamberimizin. Olsun bilip anlatıyorlar ya.
4= Allah Kuranda diyorki : Muhammed kıyametin zamanını sanki sen biliyormuşsun gibi sana kıyameti soruyorlar oysa Onun bilgisi yalnız Allah katındadır. Kıyamet size ansızın gelecektir. Olurmu rivayetçiler daha iyi biliyor Kuran ayetlerine rağmen. Hz. Muhammed hemen dışarı çıkıp yazın diyor = Kıyamet bir anda kopmıyacak ve alametleri olacak. mehdi gelecek ve deccalde gelecek sonra şöyle şöyle olacak diye uzun uzun anlatıp bilgilendiriyor. Rivayetçilerde Allah razı olsun. Allah bize kıyamet alameti olmıyacak o size ansızın gelecek dediği halde bizi bolca bilgilendiriyor, Kuran ayetlerine rağmen. Onalarada o kadar inanan olduğu için Kuran ayetlerine rağmen yinede mehid gelecek diyen hatta geldi diyen o kadar insan varki günümüzde. Tabii canım rivayetçiler daha iyi biliyor.
5= Kuranda bir çok ayet var peygamberimize MUCİZE verilmediğine dair ve Onlara Mucize verilmemesinin sebebi de onların daha evvel mucizeleri inkar etmesi sebebi iledir diyor. Olurmu Allahım bakarmısın işte piyasada kitaplar var rivayetçilerin hatta ismide şu = Kainatın efendisi ve 1000 mucizesi.. Odunlar konuşmuş, ağaçlar yürümüş, orduyu elindeki su ile içirmişte o su bitmezmiş, Ay bile ikiye bölünmüşte biri sol tarafa biri sağ tarafa gitmiş. Allahım sanırım sen o zaman Meleklerinle sohbet yada tavla oynuyordun ve gözünü kaçırmıştın oradan.
6= ……………. Arkadaşlar burayı boş bıraktım o kadar yazacak şeyim varki. Ben Artık Allaha değil Rivayetçilere inanmaya başladım. Baksana Allah DETAYı ile hiç anlatmıyor ama rivayetçiler her dakika ve saniyesini anlatıyor. Hadi beni biraz daha inandıracak rivayetler yazın. AMA Allah bilmiyor RİVAYETçiler biliyor olsun………

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 7827, bugün ise 2 kez görüntülenmiştir.

One Comment

 1. cengizhan Türk diyor ki:

  MUHAMMEDİN GELİNİ ZEYNEBİ DE KARILARININ ARASINA KATMA ÖYKÜSÜ:

  Zeyneb Bint Cahs, Muhammed’in ogullugu Zeyd’in karisidir.
  Muhammed bir gün, Zeyd’i görmek için onun evine gider. Zeyd’i bulamaz, Zeyd’in karisi Zenneb’le karsilasir. Birden tutulur Zeyneb’e.
  Bir kadina Muhammed’in ilgi duymasi, o kadinin baska erkege -bu erkek kocasi da olsa- uygun olmaktan çikmasi ve dolayisiyla Muhammed’in olmasi gerektigi sonucunu dogurmaktadir.
  Iste bunun üzerine, Ahzab Suresinin 37. ayeti gelir. (Bkz. Taberi, Camiu’l- Beyân, “Ey Muhammed! Allahi’n nimet verdigi ve seninde nimetlendirdigin kimseye: “Esini birakma, Allah’tan sakin!’ diyor; Allah’in açiga vuracagi seyi içinde sakliyordun. Insanlardan çekiniyordun. Oysa Allah’tan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd, esiyle ilgisini kestiginde onu seninle evlendirdik. Ki, evlatliklari esleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda mü’minlere bir sorumluluk olmadigi bilinsin. Allah’in buyrugu yerine gelecektir.” (Ahzâb, ayet: 37.)

  MUHAMMEDİN KARISI AYŞENİN ZİNA İLE SUÇLANMASI ÖYKÜSÜ
  E- Aise “zina” ile suçlaniyor: Muhammed: “Aise! Böyle bir suçun varsa tevbe et!”
  – “Aise! Senin hakkinda bana söyle söyle dedikodular geldi (Safvan’la iliski kurdugundan sözediliyor).
  ” Aise’nin “zina” etmedigine iliskin (Bkz. Nûr, ayet: 11-20. Buna göre toplam: 10 ayet. Ama tefsirlerde toplam: 18 ayet oldugu belirtilir. Bu ayetlerde, “zinayi” kanitlamak için “dört tanik göstermek gerektigi”, bu gösterilmedigi zaman iftira olacagi açiklandiktan sonra,

  1-Bir “zinanin” kanitlanmasi için “dört tanik” istemek, gerçekçi bir yaklasim midir?
  2- altı (6) yaşında bir kızla (50) yaşında bir erkeğin evlenmesinden İslam a ne gibi bir fayda olmuştur.Allah böyle bir evliliği size göre istermiydi?
  3-Bırakın bir peygamberi herhangi bir insanın Altı yaşında bir kızla sex yapması ve evlenmesini ahlaklı buluyormusunuz?
  4-Bir cariyeyle ilişkiye girmeyeceğim diye yemin ettikten sonra tekrar birlikte olmak için Allah tan ayet geldi demesi. peygamber diye inandığın birinin yapması gereken davranışmıdır?
  5-Muhammedin Kadınlarla sex ilişkilerinin kuranda sıkça yer almasını nasıl karşılıyorsunuz?
  6-Muhammedin kadınlarla ilişkilerini Kimle nasıl evleneceğini kimle ne zaman sex yapacağını anlatan bir kitaba Allahtan gelen bir kitap demek mümkünmüdür.
  7-Hadiste belirtildigine göre: Aclanogullari’nin ileri gelenlerinden Medineli Asim Ibn Adyy in ve ayni kabileden Uveymir’in “Peygamber”den bir sorulan olur: – Bir adam, karisini bir adamla zina ederken bulsa ne yapmali? Karisinin tam karni üzerinde bulsa? Eger gidip dört erkek tanik bul- maya yönelirse, zina eden adam isini bitirip gidecektir!!! Dört tanik mi aramali, yoksa..? Muhammedin bu soruya cevabı ne olmuştur sizce?
  8-Kuran herkes ogullugunun bosanan karisiyla rahat evlenebilsin diye Muhammed’in Zeyneb’le evlendirildigini açikliyor.Bir insanın geliniyle evlenmesi ne kadar ahlaklı bir davranıştır. ‘
  9-İnsanlara oğullarının karısıyla evlenebilmesi imkanı tanınabilmesi için. Mutlaka Muhammed in geliniyle evlenmesi mi gerekiyordu. Bu evlilik olmadan da soruna çözüm getirilemez miydi?
  10-Muhammed in karılarıyla yatma sırasının konusunun kuranda yer alıyor olması ne kadar mantıklıdır.Böyle konular Allahın göndermiş olduğu bir kitap ta yer alır mı?
  11-Muhammed in hangi karısıyla ne zaman yatacağının sırasıyla ilgilenmesi bir yaratacının yapacağı birşeymidir?
  12-Allahın Muhammed in yatma sırasını takip etmesini doğru buluyormusunuz?
  13-Allahın Muhammed in evlilik konusuyla bu kadar yakından ilgilenmesini ve ne kadar kadın cariye eş dost akraba ve hatta ne kadar Müslüman kadın varsa Muhammed e serbest bırakmasını ne kadar mantıklı ve gerekli buluyorsunuz?
  14-Bu kadar kadın ve kadınlarla ilişki konusunun tanrıdan emredilenler olduğuna inanıyormusunuz?

  8-KURAN VE İSLAMA GÖRE ALLAH’IN GELECEĞİ BİLMEMESİ NORMAL KARŞILANMALIMI?

  A-Allah Kuranda Nisa suresinde gönderdiği bir görüşü azhab suresinde değiştirdiğini görüyoruz.Böyle bir Allah Sizin aklınızdaki Allah mıdır.Yeterince akıllımıdır?

  NİSA SURESİ 22. Geçmişte olanlar hariç, artık babalarınızın evlendiği kadınlarla evlenmeyin. Çünkü bu bir hayâsızlık, öfke ve nefret gerektiren bir iştir. Bu, ne kötü bir yoldur.

  AZHAB SURESİ 37. Zeyd o kadından ilişiğini kesince onu sana nikâhladık ki, evlatlıkları eşleriyle ilişkilerini kestiklerinde, müminler için o kadınlarla evlenmede bir güçlük olmasın. Zaten Allah’ın emri yerine getirilmiştir.

  1-İnsanlar için uygun olmadığını veya zor olduğunu gördü değiştirdi denilebilirmi?
  2-Allah önceden iyi veya kötü olacağını bilemez olabilirmi?
  3-Allah insanların ne yapacaklarını önceden bilebilen güçlü bir yaratıcı değimlidir?
  4-Allahın önce utanmazlık olarak gördüğü bir davranışı sonra normal olarak görmesi mümkünmüdür?

  B-Allah Tevratı İsrailoğullarına gönderdi Sonra ben değiştiriyorum görüşlerimi dedi ve İncili gönderdi.Sonra ben değiştiriyorum görüşlerimi dedi ve Kuranı gönderdi.

  Enfal-65. Ey Peygamber! Mü’minleri savaşa teşvik et. Sizden yirmi sabırlı kişi olsa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden yüz kişi de kâfirlerden bin kişiye üstün gelir; çünkü onlar anlayıştan yoksun bir güruhtur.

  Bu ayeti okuduğunuzda geçerli olduğunu düşünmeyin. Çünkü değişmiştir. Bu ayeti hükümsüz kılan ayet:

  Enfal-66. Şimdi ise Allah sizde bir zaaf bulunduğunu bildiği için, yükünüzü hafifletti. Bu durumda, sizden sabreden yüz kişi olursa, iki yüz kişiye üstün gelir. Sizden bin kişi de Allah’ın izniyle iki bin kişiyi mağlûp eder. Çünkü Allah sabredenlerle beraberdir.

  1-Bu durum Allahın geleceği bilen yüceliğine uygunmudur?
  2-Allahın değişmeyen ve her şeyi bilen ve asla yok edilemeyen bir tek kitap göndermiş olması gerekmezmiydi?
  3-Gönderilen kitaplar aynı konuyu içeren kitaplar.Tekrar gönderilen kitaplar neden bilim veya teknoloji kitabı değildir?
  4-Bütün kitaplarda neden Ademi,Nuhu,ibrahimi Yusufu,meryemi,isayı,tekrar tekrar anlatmak gereği duyar.Bu konuları önceki kitapta anlattım oradan okuyun demez?

  9-ALLAHIN BÖYLE KÖTÜ SÖZLER SÖYLEYEBİLECEĞİNE İNANIYORMUSUNUZ?

  Kuranda Allah insanların nasıl canlılar olduğunu anlatırken bu hitapları kullanıyor.

  Yalancılar* Maymunlar* Domuzlar* Eşekler* Pislikler* Aşağılıklar* Canı çıkasıcalar* Köpekler*Alçaklar* Yabani eşekler* Merkepler* Susamış develer* Geberesiceler* Reziller* Sapık kişiler* Beyinsizler* Kof kütükler* Zorbalar* Soysuzlar* Kahrolasıcalar* Yalancılar

  A-Kuran’da gecen bu kelimeler ilahi bir yaraticinin sozleri olabilir mi?
  B-Allahtan vahiy geldi diyen Muhammed`in butarzını,Allah’a hakaret olarak düşünebilirmiyiz?
  C-Melekleri bile secde ettirdiği insana bu kelimeleri söylemesi sizce normalmidir?

Leave a Reply