BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

Cinsi Latifin Anlattıkları II (Mete Tunç)

Ayrıldığı eşi tiyatro oyuncusuymuş. Hala görüştüklerini, kendisi ile ilgilenen birini ona sorduğunu; eski eşinin yorumunun, “.oktan bir adamdır,” biçiminde olduğunu anlattı.
Yorum. Ayrılmış insanların bu tür ‘bağlılıklarına’ hayranım!
***
…’da birileri aracı olmuşlar. Esnaftan birinin oğluyla buluşturmuşlar. Sonraki buluşmada çocuk garip davranmış. Nasıl bozulduğunu anlattı. Çocuğa, bu tavrı karşısında bir şey söylemiş miydi, hatırlamıyorum.
Yorum: Çocuğun ruh halini anlayabiliyorum; fakat beğenmediysen, ne halt yemeye tekrar görüşüyorsun!..
***
…’da bir küçük şirkette çalışmış. ‘Abi’ diye bildiği şirket sahibi, “öpüşelim mi, sevgilinle öpüştüğün zaman tecrübeli olmuş olursun,” demiş!.. Cinsellikte, bilhassa erkeklerin yaygın olarak kullandığı birleşme fiilinden rahatsızlık duyduğunu ifade etti!
Yorum: Sonraki yıllarında ve çalışma hayatında, aptal kandıran öpüşme teklifinin dahi masum kalacağı nelere maruz kalacaktı kimbilir?!.. İkinci hususta ise görüşü değişebilirdi; en azından müstakbel kocası ile musahabe ve münasebatında!
***
Sevgilisini ve en yakın kız arkadaşını sevişirlerken yakalamış!..
Yorum. İllallah, dâd-ü feryâd; bu hikayeyi kaç kişiden daha duyacağım!
***
İşyerinden bir erkek arkadaşı, ona, “dünyada bacımsın ama Mars’ta ne olur, bilemem,” dermiş!.. Önce, “böyle diyor ama aslında içinde öyle bir şey yok,” demişken, şimdi, “Dünyada da düşünüyor,” diyordu…
Yorum: Benim, bidayette anlattığım şu kıssadan hisseyi unutmuş veyahut dikkate almamıştı: Bir işyeri. (Evli) bir erkek personel, yine (evli) bir kadına, “seni rüyamda gördüm,” der. Kadının “ne gördün,” sorusuna “onu boşver,” diye cevap verir… Orta eğitim ve zeka düzeyinde (ve çirkin) bir espri…
***
Cin/ruh çağırma toplantısına katılmış. Ruhun geldiğine dair bir işaret (Artık neydiyse; okun dönmesi, tıkırtı..) duymuş, daha doğrusu hazirunun hepsi duymuş(?)
Yorum. İnnallahe maassabırin. Ne dedim, anımsamıyorum. Keşke orada olsaydım da ‘numarayı’ çözüp onu planlayanı rezil etseydim, ‘inananlarla’ dalgamı geçseydim; ve tabii daha önce, ‘gelen ruh’a ilginç sorular sorsaydım! Zavallı insanlar.. hele güya eğitimli, üniversite mezunu olanlar…
***
Hamile, herhalde üstelik 8 aylık, bir personelin yanındayken, bir nedenle ‘bayılmış’. Hamile kadın onu kaldırmaya çalışmış. Bu olaydan sonra başkalarına, “… bayıldı, bu halimle ona yardım ettim, ya bebeğime bir şey olsaydı,” diye konuşuyormuş!
Yorum. Bir itiraf: Kıskançlık.
***
İşyerinden bir kız arkadaşını anlatıyor. Bir iş adamına gönül vermiş. Fakat adamı bir kafede bir başka kadınla, herhalde samimi bir şekilde görmüş. Çok üzülmüş. Oysa adamı ne kadar seviyormuş ve gördüğü ‘manzaradan’ sonra, hala seviyormuş. Kız çok da güzelmiş.
Yorum. ‘İş adamı olmasa, zengin olmasa, yine de sever miydi,’ diye sormadım! ‘Güzeldir belki ama haysiyetli değilmiş,’ demedim!
***
Kız kardeşinin kızına ‘doğru söyleme’ öğütleri veriyormuş. Ama biraz sonra, ona bir konuda nasıl yalan söylediğini anlatıyor!
Yorum. Cinsi latif hakkında kimi sözler aşağılayıcıdır, doğru, fakat külliyen yanlış değildir!
***
Tanıdığı kimi kadınlardan bahsetti. Bunlar çalışır, maaşlarını işsiz olan kocalarına götürürlermiş. Kocaları, “neden bu ay az getirdin,” diye hesap sorarlarmış, kimisi dövermiş de…
Yorum. Bu tiplerin husyeleri alınsa nasıl olur(lar) acaba?!
***

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 2486, bugün ise 0 kez görüntülenmiştir.

Leave a Reply