BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

Cinsi Latifin Anlattıkları IV (Mete Tunç)

Bir banka müdür tanımış. (Sadece konuşmuşlar mı, yoksa aynı zamanda buluşup… Benden tarafı karanlık!) Adamın bir kadınla ilişkisi varmış. Kadın hamile idiğini bildirmiş. Adam, “doğur, DNA testine girelim, benden olduğu çıkarsa kabul eder, nüfusuma geçiririm,” demiş!
Yorum. Soğukkanlı ve zeki adam diye buna derim!
***
Eskiden tanıdığı bir adam varmış. O zamanlar asılırmış da ‘bizimki’ reddedermiş. Adam evlenmiş. Şimdi ‘bizimki’ ona teklif ediyormuş. Adam korkuyor, kaçıyormuş. Adamın böyle bir ilişkiye giremeyeceğini (Nedense artık; karısından mı korkuyormuş, başka bir neden mi varmış; … et!) biliyor, üstüne gidiyormuş…
Yorum: İntikam!
***
TV’lere çıkan emekli bir general varmış. Kızılay’da meşhur bir kebapçıda bir veya iki kadınla yemeğe gelmiş. Davranışları bir generale yakışmayacak türdeymiş. Kadın veya kadınlar hafifmeşrepmiş (Hangi sıfatı kullandığını unuttum.). ‘Manzarayı’ Halkla İlişkiler Başkanlığı’na bildirmiş!
Yorum: Nice insan göründüğü gibi değildir.
***
Bir erkekle tanışmış. Adam bir kızla olan hikayesini anlatmış. Kız, sevişmek üzere evine geldiğinde hepatit filan virüsünü taşıdığını açıklamış. Adam yapamamış!
Yorum: Hayat kadınlarının periyodik olarak muayeneye girmeleri şarttır. Bu kaideyi teşmil etmek gerekiyor!
***
İkinci eşi, ticaret ehli biriymiş, durumları iyiymiş… Fakat adam işleri batırmış. Haciz için eve görevliler gelmiş. “Her yeri aradılar,” diyordu; “iç çamaşırlarımın, açık pedlerimin olduğu çekmeceleri açtılar.” Bir süre sonra kocası, “seni görebilir miyim,” diye aramış… “Gelme,” demiş…
Yorum: Adam ne yüzsüzmüş!
***
Yeni evliyken, bir arkadaşıyla sohbetinde, kadın, eşinin doğumu sezeryanla yapmasını istediğini, çünkü normal bir doğumdan sonra ‘çuvala sokmak’ zorunda kalacağını ifade etmiş. Bu durumu hamile kaldığında veya hamileymiş de, kocasına sormuş, “[böyle böyle] ne dersin, sezeryanla mı doğurayım,” diye. Kocası, “gerek yok, normal doğum olsun,” demiş.
Yorum: Genelleştirmek yanlıştır; normal doğumdan sonra (anatomik vs. özellikler ve uygulanan teknikler.. ne neyse/nasılsa) ‘çuvallaşma’ olmayacağı gibi, hiç doğum yapmamışlarda bile ‘çuvallaşma’ vakidir!
***
Küçük bir şehirde yaşıyorlarmış. Babası, o küçükken veya lisedeyken vefat etmiş. İnsanlar ona, kız kardeşine/kardeşlerine ve annesine ‘kötü gözle’ bakmaya, laf etmeye başlamışlar. Bu bağlamda, nasıl rahatsız, çaresiz hissettiğine, o dönemi hiç unutmadığına dair bir şeyler söylemişti/yazmıştı, ki çok anlamlıydı; maalesef hafızamda kalmamış.
Yorum. Yine çokça yaşananagelen bir ‘hikaye’… Öyle malum insanların kendilerine, namuslarına, kendilerince kutsal bildikleri her şeye küfür, hakaret, lanet ediyorum!
***
Bir emlakçı arkadaşının evine gitmiş; adam daha gençmiş. Evinden içeri girerken/girerlerken, “ayakkabılarını çıkarma,” demiş. Nedenini izah etmiş. Meğerse ‘ayak sapığı’ imiş!
Yorum. Adamın ‘ayak sapıklığı’ palavra mıydı; öyleyse adam bu sözü ‘ilginç görünmek adına’ mı veyahut ‘yakınlaşmanın bir yolu olarak’ mı veyahut ‘denemek için’ mi sarf etmişti? Hiç bilemeyeceğim. ‘Ayaklara zaafın varsa, ayaklara bakmazsın!’
***
İnternette, kendini ‘pilot ve oto galeri sahibi’ diye tanıtan biriyle tanışmış. Bunun yalan idiğini, adamın adresini verdiği (ne salakmış), ki ‘bizimkinin’ evine yakın bir sokaktaymış, galeriye gittiğinde öğrenmiş. Sözkonusu zat, o sırada galeride değilmiş. Her nasılsa galerinin sahibi değil, çalışanı olduğu ortaya çıkmış!..
Yorum. Ne kolay inanılıyor, yalanlar basit usullerle tespit edilemiyor; tongaya düşünce de bir asabiyet bir asabiyet! İnsan, önce kendini sorgulamalı; iğne-çuvaldız…
***
… genel müdürü olan adama veryansın ediyordu. Doğrusu, neler olduğunu, problemin tam olarak ne idiğini hiç anlamadım. Sebebi, neler yaşadıklarını açıkça anlatmaması idi. Adam aslında evli miymiş neymiş!? Veya aslında ayrı yaşıyormuşmuş. Öyleyse neden yalan söylemişmiş! “Bir şeyler yaşamışlar”mış!.. Bu kadar kısa sürede adam bizimkine epey hediye vermiş. Genel müdürlüğe gidip, orayı birbirine katıp, genel müdürün önüne verdiği hediyeleri attığını anlatırken, hediyeleri saymıştı. Yüzüklü, kolyeli bir şeyler vardı.
Yorum. Aradığı zengin, yakışıklı, güçlü adamı bulamadı. Birinde kandırıldı, diğerinde aldatıldı… Ötekilerde neler oldu, bilmiyorum!
***
Yakın bir arkadaşının eşi, ..P’li-‘tehlikeli’ biriymiş. Arkadaşını adeta eve kapatmış!
Yorum. ‘Kızı’ barda bulmuşsa, olacağı o!
***
İşyerinden bir kız arkadaşı, muayene olduğu doktorun, hastalığının cinsel hayatla (birleşmeyle) ilgisine veya birleşmede dikkat edilecek hususlara dair sözleri karşısında sessiz kalmış, çünkü bir partnerle münasebeti yokmuş ve hiç olmamış!
Yorum: Kızın halini tahayyül ediyorum da… Müşkül bir hal!

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 13777, bugün ise 0 kez görüntülenmiştir.

Leave a Reply