BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

Cinsi Latifin Anlattıkları V (Mete Tunç)

Çocuklarken, aldığı iki gofretten birini bir kardeşine vermiş. “Kaç tane aldın,” diye soran kardeşi, “iki,” cevabına karşılık, “onu da niye bana vermedin,” diye çıkışmış!..
Yorum: İnsanların çocuk dönemlerine tekabül eden huylarının, alışkanlıklarının, zevklerinin vs. ne kadarı yetişkinliklerinde devam ediyor acaba? Herhalde araştırılagelmektedir.
***
25 yaşlarındaki bir erkek kurum personeli, “siz de yalnızsınız, ben de, ihtiyaçlarımız var, birlikte olalım,” diye teklifte bulunmuş. Reddetmiş. O genç, (dediğine göre) karşılaştıklarında, utanarak görmezden geliyormuş…
Yorum: Cüretli, hedefe yönelik, yalansız bir yaklaşım.
***
“Kitap okurken gözlerinle takip eder misin,” diye soruyordu. “Hayır,” dedim. Meğerse eşi böyle yapıyormuş…
Yorum: Eminim evlenmeden önce ve evliliğinin ilk döneminde bu özellik çok sempatik gelmişti ona!
***
Kocası ile sevişmeden önce (artık) hazırlık yapması gerekiyormuş. Evliliğinin ilk günlerinde her fırsatta seviştiklerini söylemişti daha evvel…
Yorum: Kimbilir neler yapıyordu hazırlık babında? Sormadım. Spekülasyonda bulunalım: Duş alıyor; jeller, kremler sürüyor. Mumlar yakıyor. Odaya sprey sıkıyor. Seksi parfümünü kullanıyor. Yumuşak ve sözsüz bir müzik açıyor. Seksi geceliğini ve ‘ip gibi’ külotunu giyiyor. Odaya gelmeden önce veya odaya girdiğinde kocasına hoş şeyler söylüyor… Amaan; ne kadar zahmetli ya! Adamın ….. için ne bu eziyet!
***
Gölcük depreminde, deprem bölgesine yardıma gidenler arasındaymış. Yardım dilenenlerin Sakaryalı değil, dışarıdan gelenler olduğunu; Sakaryalıların çadırlarına getirilen yardımları, “biz aldık, yandaki almadı, onlara verin,” dediklerini söyledi.
Yorum: Böyle insanların -karşılık beklemeden, canını dahi tehlikeye atacak cesaretle yardıma koşan ‘isimsiz’ insanların- varlığını, elbet varlardı, biliyordum, ama kendi de onlardan ve canlı şahit olan birinden ilk kez duydum. Bilahare şarkıcı Alpay’ın (Nazikioğlu) da bunlar arasında idiğini öğrendim.
***
Bir gece TRT’nin konserine gitmişler. Sahnede Sümer Ezgü varmış. Annesine dönüp “ben böyle koca istiyorum,” demiş.
Yorum: ‘Dediysen dedin; bunu bana neden söylüyorsun bre gafil!’
***
Daha evvel, namazı konuşurken, namaz kılmaya çalıştığını, fakat kılarken aklına ‘türlü türlü şeylerin’ geldiğini söylemiş, herhalde bu yüzden artık kılamadığını söylemişti.
Yorum: Niye sormadım ki, ‘neler geliyor,’ diye! Acaba secde sırasında ‘malum düşünce’ mi geliyordu: zira, namazın secde kısmında vücudun duruşu hemen hemen ‘dp’dir!
***
Nişanlandığı adamla otele gitmişler, defalarca denemiş, fakat cinsel istek hissetmemiş!.. “Belki partnerinden kaynaklanıyordur,” dedim; “yok, o çok iyiydi, sorun bende,” gibi bir cevap verdi.
Yorum: Samimi bir cevap. İnsanın ‘içinde’ olmayınca olmuyor! (‘Teknik’ izahı vardır…)
***
… O sıralar oyuncu Haluk Bilginer’in yeni eşinden çocuğu olmuştu. Yaşını söyledim de, “o gerçek yaşı değildir, küçültüyorlar,” dedi.
Yorum: Kadınların bir kısmı söylemez, küçültür de, erkekler neden..? Kendi küçülttüğü için herkesi öyle sanıyordu zaar!.. Bilmiyorum, belki de haklıdır.

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 15304, bugün ise 0 kez görüntülenmiştir.

Leave a Reply