BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

ZAMAN MAKİNASINA BİNME VAKTİ GELMEDİMİ ?

ARKADAŞLAR bir ZAMAN MAKİNANINIZ olsa ve Hz. Ademden başlayan bütün peygamberlerin hayatını kameralarınızla WİDEO ya çekseniz ve yine bu günki ZAMAN’a gelseniz ve bu FİLMi gösterseniz :
Yemin ediyorum önce Din adamları size itiraz edecek ve sizin yalan söylediğinizi ve bu filmi değişik stüdyolarda makyaj hileleri yaparak çektiğinizi iddia edecek ve gösterdiğiniz filmlerde GERÇEK lerin olmadığını savunacaklardır.
Yani Yaşanan DİN ve hayallerdeki DİN ile gerçek DİN in zerre kadar alakası yoktur. Bizede O dini öğrettiler gençliğimizde Kuranı okuyup anlamaya çalışana ve asıl gerçekleri görene kadar. Halada o uydurma din yaşanıyor. Ya kurandan haberi olmayanlar ne yapacak ? hristiyanlar,museviler
Kuranı okuduğu halde uydurma rivayetlerin doğru olduğunu sanan ve hayatını o uydurma dine göre yaşayan müslümanlarıda katarsak inanın Dünya açısından gerçekten çok Kötü bir dönemden geçiyoruz
Peki ne yapacağız ? Kuran haricinde konuşanlara itibar etmiyeceğiz. Kuranı değil masalları ve rivayetleri anlatıyorsa kafamızı çevireceğiz vede uyaracağızki açıp Kuranı oksun anlamaya ve anlatmaya çalışsın.
Peki yanlış mealleri nasıl anlıyacağız ?
Bir ÇEVİRİ şayet Allahın sünnetinin dışına çıkan bir tarif yapıyorsa DUR demelisiniz. Allahın sünnetinde asla değişim olmaz demelisiniz. yani ölçümüz Allahın hüsnasına ve sünnetine uygun olmalı. Şayet değilse bir sorun var ya meal yanlış ya çeviri anlaşılamamışki bunun sebebi uydurma rivayetlerdir.

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 6496, bugün ise 1 kez görüntülenmiştir.

Leave a Reply