BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

TV,deki uydurma PEYGAMBER ANLATILARI:

Adam kalkmış TV. de anlatıyor. Sanırsınız ki peygamberin yaveri idi. Hep onunla idi ve her şeye şahit oldu. Öyle ince detaylar anlatıyor ki peygamberimiz şunu yapmıştı,bunu yapmıştı diyerek . Aslında anlattıkları masaldır,uydurmadır, gerçek dışıdır. Mahşer günü Peygamberlerin sorgu esnasında ŞAHİT olarak gönderileceğini söylüyor Allah. Peki ahirette Peygamberimiz gelipte : Yoo ben böyle bir söz söylemedim. Yada : Yoo ben böyle bir hareket ve davranışta bulunmadım derse ne yapacak bu MASAlcılar?

Peygamberimiz kendi hayatı ile ilgili bir KİTAP yazıp bırakmamışki. Yada Yanındakiler kayıt yapıp peygamberimizin hayatını yazmamışki. Peki ne olmuş ? Bir kıyamet Rivayet ve söylenti gelmiş ve Peygamberimizin ölümünden yaklaşık 200 yıl sonra toplanmış. Peki o 200 yılda ne oldu ? Ayrıca peygamberimizin hayatı bilinmesi istense idi Kendisi yaşıyorken hayatı yazılmazmı idi diye düşünmed…en bu gün Müslümanların çoğuna önüne birde KUTSAllık verme adına Kudsi hadis eklemeleri yapılarak sunulmuştur. Bir çok saf ve temiz vatandaşımızda bunları gerçek sanmakta ve bir de TV lerde gerçek diye anlatılmaktadır.

Tek DOĞRU SÖZLÜ Allahtır ve anlatısı Kurandır. Kuran ayetlerini kainat ayetleri ile eşleştirmeyen Müslümanlar bu uydurmalar yüzünden gerçek DİNi değil hayal ve uydurma bir DİN in etkisi altında yaşamaktadırlar.

Yani Yaşanan DİN ve hayallerdeki DİN ile gerçek DİNin zerre kadar alakası yoktur. Bize de O dini öğrettiler gençliğimizde, Kuran’ı okuyup anlamaya çalışana ve asıl gerçekleri görene kadar. Hala da o uydurma din yaşanıyor. Ya Kuran’dan haberi olmayanlar ne yapacak? Hristiyanlar, Museviler, Ruslar, Çinliler, Kuranı okuduğu halde uydurma rivayetlerin doğru olduğunu sanan ve hayatını o uydurma dine göre yaşayan müslümanları da katarsak inanın Dünya açısından gerçekten çok Kötü bir dönemden geçiyoruz

Peki ne yapacağız? DİN diyerek Kuran haricinde konuşanlara itibar etmeyeceğiz. Kuran’ı değil masalları ve rivayetleri anlatıyorsa kafamızı çevireceğiz ve de uyaracağız ki açıp Kuran’ı okusun anlamaya ve anlatmaya çalışsın. Peki yanlış mealleri nasıl anlıyacağız?

Bir ÇEVİRİ şayet Allah’ın sünnetinin dışına çıkan bir tarif yapıyorsa DUR demelisiniz. Allah’ın sünnetinde asla değişim olmaz demelisiniz. Yani ölçümüz Allah’ın hüsnasına ve sünnetine uygun olmalı. Şayet değilse bir sorun vardır. Ya meal yanlış ya da çeviri anlaşılamamış ki bunun sebebi uydurma rivayetlerdir.

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 12132, bugün ise 0 kez görüntülenmiştir.

2 Comments

 1. şükrü diyor ki:

  şu yazınızı okuduktan sonra nedense aklıma edip yüksel geldi. o ki olanca gücüyle hadisçiler üfürükçüler rivayetçilerle uğraşmaktan ateistlerle tartışmak yerine onların haklarını korur pozlara bürünmüş durumda. oysa ki kuranın tanrısı kafir müşrik ve zındıklardan dost edinmeyin diye belirtmiş kuranda. yani din denen şey bu kadar mı farklı anlaşılır? bu kadar mı yanlış anlamalara sebep olur? kötü niyetli kişiler hep olucaksa neden en büyük zarar sözde müslümanlardan ya da inançlı kişilerden geliyor? asıl din böyle değil derken siz gerçekten gerçek dinin otoritesi mi oluyorsunuz? ya da gerçek dini uygulayanlar ermişler evliyalar alimler parmakla gösterilebilir mi?

  islam hangi döneminde monolog halde oldu ki değil mi? ve siz bugüne kadar islam devlet anlayışı ile başarıya ulaşmış ülkeleri sıralayabilir misiniz? yoksa bana bu yazınızdaki gibi gerçek islamı uygulasalardı kesin başarılı olurlardı mı diyeceksiniz? hadisleri görmezden gelelimle gerçekten işin içinden çıkılır mı?

  ya kuranın içindeki akıl ve mantık dışılıkları nereye koyacağız? beyin yerine kalple düşündüren, kim ne iyilik yaptıysa karşılığını vereceğiz deyip sonra inançsızlara onların tüm yaptıkları boşa gitmiştir diyen, kadınlara iyice örtünün evden dışarı çıkmayın diyen, namaz kılın deyip namazın tarifini vermeyen, inci ve mercanın nereden çıktığını bilmeyen, iki farklı görüşü bünyesinde barındıran, hala inanmayacak mısınız diye kızıp sonra onların kalplerini mühürledik diyen, çok eşli evliliğe karışmayan, nuhun gemisine çifter çifter onca hayvanı sığdıran, inanmayanlara aşağılık sapık domuz yaban eşekleri maymun diyip hoşgörülü olduğunu belirten, peygamberinizi sorguya mı çekeceksiniz deyip şüpheyi yasaklayan, mucizesiz inanmamızı isteyen gerekçe olarak da öncekilere gösterdik işe yaramadı deyip geçiştiren bir dinden bahsediyorsunuz bilmem farkında mısınız?

  tv lerde dinin en karanlık ve aptal yüzü gösterilen doğrudur ama en aydınlık yüzü bile şu yukarıda yazdığım eleştirilerden sonra nasıl olur varın siz düşünün! tanrı gerçekten kesin bir şekilde bilinen bir şey olsa onu kuşatmış olurduk önce bunu anlamalı kolayı seçip inananlar!inanmamak en zorudur! çünkü her şeyi göze almıştır inanmayan sonsuz ateşi bile! çünkü gerçeğin peşinde olan aklın dışına çıkamaz çıkarsa o gerçek falan değildir aradığı hayalin ta kendisidir.sözün özü ne kadar kıvranırsanız kıvranın bir yerde patlak verir siz inançlıların kuramları! çünkü bir şeyi doğru olarak kabul edip bilimsel takılmak daha sonra da her şeyi ilizyon görmek bilimselliğin içine etmektir! bilimi bile kurana göre ayarlıyorsunuz! bilim böyle bir şey değil! şimdi siz islamı hasan aydınla ihsan eliaçıkla edip yükselle yaşar nuri ile anlattırın kaç para eder!bu ülkeye felsefe öğretmek lazım okullarda din kültür ve ahlak bilgisi değil felsefe ve etik öğretmeliyiz. herkes çıkarcı ve samimiyetsiz! milliyetçi duyguları gıdıklanmış küfürbaz ve dogmatik nesil fazlasıyla midemi bulandırıyor. ve son olarak bir devletin işine ateist mi çomak sokar yoksa inançlı biri mi? yani devletler ateist nesil yetiştirtmek için mi tüm bunları yapıyor yoksa islamın sahte bir yüzü ile koyun sürüsü yetiştirme derdinde mi? eğer böylesi dindar geçinen bir hükümet akp allah korkusu ile bunları yapıyorsa vay bunların beynine! işte devletler daima düşünmeyen sorgulamayan adamı ister ateist biri daima tehdittir onlar için!

 2. birisi diyor ki:

  Merhaba peki bu anlatılara eşleri,çocukları ileilgili bilgiler de dahil olduğuna göre onlarla ilgili de şüphe payı bırakmalıyız sonçta dedğiniz gibi kuranı kerimde onlardan,kim olduklarından bahsedilmiyor

Leave a Reply