BİLİM FELSEFE DİN Rotating Header Image

Yabancı Filmlerden… (Mete Tunç)

Adam- Küçük çocuklar öldüklerinde nereye giderler, biliyor musun..?
Kız- Cennete giderler.
Adam- Peki, itaatsiz, hilekar kızlar öldüklerinde nereye gider?
Kız- Cehenneme giderler.
Adam- Peki, bu korkunç kaderden kurtulmak için ne yapmalısın?
Kız- Sağlığımı korumaya dikkat etmeli ve hastalanmamalıyım efendim.
+++
-İsa’yı buldun mu?
-Kaybolduğunu bilmiyordum.
+++
Üç kutu. İçlerinde fındık, fıstık ve badem. Fakat etiketleri yanlış. Doğrusunu tespit için kaç kutuyu açmak gerekir?

Cevap. Bir tanesi açar, biliriz. Diğer ikisinin etiketlerini bu bilgiden hareketle değiştirince hepsi düzeltilmiş olur.

Işık geçirmeyen bir oda. İçinde bir ampul var. Dışarıda üç anahtar bulunuyor. Yalnızca bir tanesi ışığı yakmaktadır. Onun hangisi olduğunu, odaya girdiğimizde nasıl anlarız?

Cevap: 1.yi aç, bir süre açık bırak sonra kapat. 2.yi aç ve odaya gir. Lamba yanıyorsa 2. Eğer yanmıyorsa, ama lamba sıcaksa 1. Yanmıyorsa ve soğuksa 3.
+++
Genç adam babasını ziyaret eder. Bir de ne görsün: yeni ayrıldığı kız arkadaşı yarı çıplak orada… Babasına kızar… Barda bir arkadaşı, durumu o da öğrenmiş ki, “babanla kanal arkadaşı olmuşsunuz” der!

Fakirin suali: Anne-kız ve erkek arkadaş mevzu bahis olursa!?..
+++
Richard Gere jinekologdur. Orta yaşlı bir kadın, sadece ‘pozisyon almak’ ve ‘göstermek için’ sıklıkla muayeneye geliyor. Jinekolog bunun farkında. Lisanı üslupla bir iki laf ediyor.
+++
Genç, eski bir asker intihar edecektir. Sevgilisi onu terk etmiştir. Başrollerdeki kadın ve erkek onu görürler. Kadın, “bundan sonra ne olacağını merak etmiyor musun” der. Bu soru-telkin genci intihardan vazgeçirtir…
+++
Kız, oğlandan hoşlanmakta. Acaba oğlan da ondan hoşlanmakta mıdır? Kız, oğlana sorar:

“Can you tell when a girl is thinking how much she likes you wondering if you like her, thinking how important it is how you fell before she says anything more about how she fells about you because she’s already saying how she fells in her own way?”
(Bir kız sana baktığında ve senden çok hoşlandığını düşündüğünde senin de ondan hoşlanıp hoşlanmadığını merak ettiğinde ama bu kız seninle ilgili duygularını sana söylemeden önce senin de ondan ilgilendiğinin ne kadar önemli olduğunu düşünüyorsan ne tür bir plan uygularsın?)

Oğlan anlayamaz! Sorunun tekrarını ister. Kız tekrar etmez.
+++
İki (Avrupalı) genç Türkiye gezisinden yeni dönmüşler. Karşılıklı olarak garip sesler çıkarıp şakalaşıyorlar. “Uyanık seyirci” anlıyor. Bir şeyi taklit ediyorlar: Türkiye’de uyanıksalar (ve uyuyorlarsa da sesiyle uyandırması halinde) günde 5 kere maruz kaldıkları (hoparlörlü ve kötü yorumlu) kerih ezanı!
+++
Michael Cane ajandır. Gece vakti metro vagonundadır. İşler yüzünden sıkıntılıdır. Vagonda iki beyaz (serseri) genç ve zenci bir genç kız da vardır. Gençler kızı sözle ve elle tâciz ederler. Ajan olanları soğuk bakışlarla, sâdece izler… Metro treni durakta durur, kapılar açılır. Ajan vagondan inmeden evvel iki gence bir girişir ki, birer hamlede (kafa ve dirsek), ikisini de, ağızlarını-burunlarını kırarak kanlar içinde yere serer!
+++
10 yaşlarındaki erkek çocuk 15 yaşında bir kıza ‘aşıktır’. Kıza yakınlaşmak için bir yol düşünür. Pasta alıp ona verecektir. Pastayı alır, evlerine çıkar… Kız, annesi tarafından yıkanmaktadır. Kapıda bekler. Beklerken pastaya bakmaya başlar. Sonra kenarlarındaki kremayı diğer elinin parmaklarıyla sıyırıp yer. Kızın banyosu bir türlü bitmez. Çocuk bir kapıya bakar bir pastaya. Nihâyet büyük bir iştahla pastaya yumulur!

Bu yazı (17.05.2009 tarihinden itibaren) toplamda 9490, bugün ise 1 kez görüntülenmiştir.

Leave a Reply